Matczyna miłość

Małe lwiątko, uczepiwszy się ściany stromego urwiska, żałośnie woła o pomoc. Jego matka oraz trzy inne lwice i lew podchodzą na skraj urwiska. Samice razem próbują zejść, ale zawracają zrażone stromością urwiska. W końcu, o podjęciu ryzyka utraty życia podczas ratowania lwiątka, decyduje jeden tylko czynnik – matczyna miłość.

 Początek dramatu: uwięzione na ścianie lwiątko woła o ratunek,
a jego matka podchodzi na skraj urwiska
.
Cztery lwice zaglądają poza krawędź urwiska, ale rezygnują z misji ratunkowej
z powodu zbyt niebezpiecznego spadku
.


Wielka kocica, rozdzierana strachem, ostrożnie schodzi do przerażonego syna wykorzystując mocne pazury do czepiania się kruchej ściany. Jedno obsunięcie wystarczy, by ona i lwiątko skończyły życie na dnie wąwozu.

Gdy wyczerpane lwiątko zdaje się za moment spaść, jego matka okrąża je od dołu i łapie w swoje szczęki.


Następnie rozpoczyna równie niebezpieczną wspinaczkę z powrotem na górę. Za kilka minut wychodzą i ona obdarza małe przestraszone stworzenie pocieszającym liźnięciem w głowę.
Ta dramatyczna scena, uchwycona na zdjęciach przez Jean-Francois Largot, rozegrała się w kenijskim rezerwacie zwierząt Masai Mara.

Mimo obecności strażników odstraszających kłusowników, życie codzienne lwów nie jest jednak pozbawione niebezpieczeństw, o czym tak dramatycznie przekonało się to lwiątko.


[Na podstawie saidevotees_worldnet opracował KMB, 20121231]