Newsletter, sierpień 2012 r.

 

Witam wszystkich!

Oto najnowszy newsletter z mojej witryny. John i ja wkrótce wyjedziemy w podróż przez ‘Szczyt Ziemi.’ Od końca sierpnia do końca września 2012 r. będziemy w drodze. Będę robiła notatki i po powrocie zamierzam pisać na ich podstawie artykuły.

 

Letnia burza arktyczna

Zdjęcie satelitarne (NASA)

 

Ta rzadka letnia burza arktyczna jest małym wyzwaniem. W planie nie mamy odwiedzin Grenlandii, ale będziemy w Islandii. Zobaczymy, co się stanie.

 

Zanim przejdziecie do dalszego czytania rzućcie okiem na to krótkie wideo przedstawiające morski lód i warunki pogodowe w środku Oceanu Arktycznego między początkiem lipca a 8 sierpnia zapisane przez dwie autonomiczne kamery instalowane każdej wiosny na morskim lodzie w pobliżu bieguna północnego przez zespół badawczy Uniwersytetu Washingtona.

Uwaga: środek burzy znajduje się setki mil od kamer dryfujących na lodach.

 

NASA udostępniła niezwykłe satelitarne zdjęcie (powyżej) burzy arktycznej omawianej poniżej. Kliknijcie tutaj, by zapoznać się z dodatkowymi szczegółami.

Pole tekstowe:  Mapy koncentracji morskiego lodu w dniach 4 i 9 sierpnia 2012 r. Kolor purpurowy i brązowy oznacza koncentrację bliską 100%, a żółty, zielony i jasno-niebieski - od 60% do 20%.

Mapy koncentracji morskiego lodu w zachodniej Arktyce (na północny-wschód od Alaski) w dniach 4 i 9 sierpnia 2012 r. ze Special Sensor Microwave Imager/Sounder (SSMIS) wskazują na szybkie zanikanie lodu podczas silnej burzy arktycznej. Kolor purpurowy i brązowy oznacza koncentrację bliską 100%, a żółty, zielony i jasno-niebieski – od 60% do 20%

National Snow and Ice Data Center udostępniło coś, co nazywa „
najciekawszym arktycznym latem” i tak z pewnością jest w obliczu potężnej i rzadkiej letniej burzy z tego tygodnia, która redukuje i tak już cienką i pomniejszoną pokrywę lodową Ocenu Arktycznego. Blog poświęcony arktycznemu lodowi morskiemu w trzecim artykule z serii na temat tej silnej burzy zaproponował nazwać ją „Wielkim Cyklonem Arktycznym 2012 Roku.”

Skutki pojedynczej burzy takiej jak ta z początku sierpnia bywają złożone. O ile duża część obszaru będącego pod wpływem tego cyklonu doznała nagłego spadku temperatury, to regiony podlegające wpływowi południowych wiatrów doznały wzrostu temperatury. Równolegle z tą burzą nagle stopniały koncentracje lodów na Morzu Wschodnio-Syberyjskim (gdzie typowe pokrycie lodami wynosi 50%). W ciągu trzech kolejnych dni (7–9 sierpnia) obszar morskiego lodu zmalał o prawie 200 tys. kilometrów kwadratowych. Może być to wynik mechanicznego kruszenia się lodu i zwiększonego topnienia spowodowanego przez silne wiatry i fale podczas burzy. Jednakże może być to zwykły zbieg przypadków, gdyż mała koncentracja lodów mogła się szybko stopić także bez burzy.

 

Nasz Układ Słoneczny

Nawiązując do niedawnych „objawień” naszych niebiańskich „nie z tej planety” sąsiadów, którzy przedstawili się na Stadionie lekkoatletycznym podczas Igrzysk Olimpijskich, pomyślałam, że na czasie będzie podsunięcie wam ładnej witryny, która prezentuje dość malowniczy i interaktywny przegląd naszego Układu Słonecznego oraz gwiazd naszej Galaktyki.

 Witryna Solar System Scope

 

 

Witryna nazywa się Solar System Scope a wraz z dźwiękiem daje odwiedzającemu całkiem ciekawe przeżycie audio-wizualne. Można odwiedzać planety, obracać je, mierzyć odległości między planetami i odległymi gwiazdami oraz oglądać konstelacje i pojedyncze gwiazdy. Co oni jeszcze wymyślą?

Badacze twierdzą, że na Google Earth odkryto piramidy egipskie

Oto ciekawa wiadomość o odkryciu starożytnych piramid egipskich.

Archeology News Network opisuje jeden z możliwych kompleksów piramid. Zawiera on wyraźny czworokątny, o boku 130 stóp, obiekt w kształcie ściętej piramidy. Na tym miejscu są też trzy mniejsze kopce w formacji podobnej do piramid na plateau Gizy.

 

 ‘Zagubione’ piramidy

Potrzeba dalszych badań, chociaż Micol uważa, że te obrazy mówią wszystko.

„Te obrazy mówią same za siebie. Jest bardzo oczywiste, co to miejsce może zawierać, ale potrzeba jeszcze sprawdzenia na miejscu, czy rzeczywiście są to piramidy” – powiedział Micol, jak donoszą Discovery News.

Według GoogleEarthAnomalies.com, pewien egiptolog stwierdził, że miejsca te były wcześniej nieznane.

Oryginalny artykuł znajduje się na stronie Huffington Post.

 

Olimpijska piramida?

Wczoraj podczas olimpijskich zawodów lekkoatletycznych w Wielkiej Brytanii księżyc przedstawił własny show. Ciemno-złocista tarcza księżyca utworzyła na krótko szóste olimpijskie koło na bannerze zawieszonym na londyńskim Tower Bridge.Olimpijski księżyc tworzy wyjątkowe szóste koło na londyńskim moście

Wszechświat do olimpiady dołożył też piękny symbol odwróconej piramidy.

 Księżyc łączy się z kołami olimpijskimi na londyńskim moście tworząc ‘olimp[ijską piramidę’

 

 

Przesłania na rok 2012: Przewidywania i objawienia na temat roku 2012 i Wielkiej Zmiany Epok

2012 Messages (Przesłania na rok 2012) to kolekcja szczegółowych przepowiedni i wglądów uznanych mediów na temat roku 2012 i później. Jeden z rozdziałów zawiera prace Valerie Barrow.

Wkraczamy na nowe terytorium, gdzie panują nowe reguły. Obecnie ludzkość i Ziemia przechodzi błyskawiczną ewolucję. Otrzymujemy szansę ponownego zawładnięcia naszymi mocami i wykorzystania ich do stworzenia Nowej Ziemi.

W tym przejściu jesteśmy po pas a droga przed nami może być jeszcze jakiś czas wyboista, ale dzięki wiedzy o tym, co nas czeka, duchowemu zrozumieniu i uwolnieniu strachu przed zmianą i niewiadomym staniemy się częścią narodzin nowej świadomości.

Niezbędna informacja o okresie czasu, w którym żyjemy teraz, w 2012 r., przychodzi przez różne media a także od starszych spośród Majów

Valerie Barrow od wielu lat jest tzw. pracownikiem światła. Autor, Craig Howell, włączył do książki materiał pochodzący od Kosmicznego Sai Baby a przekazany przez Valerie Barrow. Wspomina on też jak pomocne były przesłania od Alcheringi.

Czy jest to ‘czas końca,’ czy tylko koniec jednego czasu i początek następnego? Źródła te mówią, że jesteśmy u progu narodzin nowej świadomości, ale że z narodzinami przychodzą wstrząsy, gdyż stare przyzwyczajenia starają się przetrwać w nowym świecie, w którym nie ma dla nich miejsca. Jesteśmy w przejściu od starego do nowego. Nowe nadchodzi tak szybko, że ledwie nam starczy czasu na złapanie oddechu między ogromnymi zmianami, które mają właśnie nastąpić w naszych systemach ekonomicznych, na ziemi i w nas samych.

Czas ten był przepowiadany w proroctwie za proroctwem od tysięcy lat, ale obecnie jest znany głównie poprzez kalendarz Majów nazywany tzolkin, o którym niektórzy mówią, że po 5200 latach kończy się dnia 21 grudnia 2012 r. Wywołało to wśród mas wielki strach i niepewność.

Książka ta odpowiada na wiele pytań o ten rok i okres czasu, w którym się znajdujemy: Wielką Zmianę Epok. Istnieje wiele możliwości, ale jedna rzecz jest pewna: gdy przejście się już dokona, nic już nie będzie takie same.

·                     Co może stać się 21 grudnia 2012 r.?

·                     Czy nastąpi przesuniecie biegunów albo przebiegunowanie pola magnetycznego?

·                     Czy czas przyśpiesza wraz ze spowalnianiem rotacji ziemi?

·                     Czy wstępujemy w ‘czas prawdy’ i wszystko zostanie ujawnione?

·                     Czy będzie to rok niemal natychmiastowej manifestacji tego, na czym się skupiamy?

·                     Czy znajdujemy się na skrzyżowaniu dróg naszej ewolucji i którą drogę wybierzemy?

·                     W jaki sposób uwolnienie strachu przed rokiem 2012 będzie naszą najlepszą ochroną?

·                     Czy światowy system finansowy może przejść do nowego modelu funkcjonowania?

·                     Czy będziemy świadkami początku upadku systemu politycznego USA?

·                     Jakie i gdzie mogą nastąpić wielkie zmiany klimatu i ziemi?

·                     Czy przechodzimy wraz z Ziemią do wyższego wymiaru?

·                     Czy potężny rozbłysk na Słońcu może spowodować zamęt?

·                     Jakie przesłania mają dla świata starsi Majowie z własnych przepowiedni i nauk?

Craig Howell jest pisarzem od 1993 r., kiedy to stworzył i zaczął publikować swój holistyczno-metafizyczny miesięcznik „The Wheel” (Koło). Od tego czasu napisał cztery książki: „A Flower Unfolds" (duchowa książka na prezent), „Through the Eyes of Kwan Yin" (pytania do medium Kwan Yina i jego odpowiedzi), „Spiritual Teachings for Young Souls" (podstawowe nauki dla duchowego wzmocnienia młodzieży) i „2012 Messages." Napisał też wiele artykułów opublikowanych w internecie i czasopismach, a ostatnio w „Dell Horoscope Magazine.”

 

Omawiana książka jest dostępna w kilku wersjach. Można ją zamówić przez internet.

Słuchałam płyty kompaktowej Craiga i uznałam, że głos pochodzi z innego świata. Słuchając Mayan Days of Sound (Dni dźwięków Majów) poczułam jasność widzenia i dreszcze w całym ciele. Dźwięk, którego słuchałam, oczyszczał i równoważył moje pole energii. Poprosiłam męża Johna o posłuchanie. On też drżał; powiedział, że również przeszły go dreszcze. Gorąco polecam wysłuchanie tego dzieła Craiga.

 

Kobieta kryształowych świateł

Jedna z przyjaciółek Valerie pisze o kryształowych światłach w swoich włosach. Jest ona pracownikiem światła i pracuje z kryształami. Na zdjęciu rozmyliśmy jej twarz, dla zachowania prywatności.

 

Światła na zdjęciach nie zawsze są wyraźne. Mam bardzo ciemne włosy, a wszystko co tam jaśnieje to te światła. Czasami zmieniają barwę moich włosów na zdjęciach na fioletową lub niebieską. Są niczym ruchoma chmura we włosach. Czuję je stale, czasami mocniej, czasami słabiej.

 

 Anomalia UFO w Bałtyku

John i ja podróżujemy też po Morzu Bałtyckim. Poniżej jest ciekawa informacja do przemyślenia podczas naszej podróży do Szwecji i Finlandii.

Grupa nurków-poszukiwaczy odkryła tajemniczy obiekt spoczywający na dnie Morza Bałtyckiego w pobliżu Szwecji (wideo CNN). „Kiedy ta rzecz się ukazała, powiedziałem moim kompanom, że mamy tu na dnie UFO” – powiedział Peter Lindberg, lider amatorskich poszukiwaczy skarbów. Odczyty z sonara (hydrolokatora) wskazują, że obiekt ma średnicę 60 m, czyli ma mniej więcej rozmiary jumbo jeta. I nie jest sam. W pobliżu na dnie morza znajduje się inny, mniejszy obiekt o podobnym kształcie. Jeszcze bardziej fascynujące jest to, że oba mają za sobą 'ślady ciągnięcia' po dnie na przestrzeni większej niż 400 stóp (1 stopa to 30.48 cm). Być może jest to drugi wrak statku. A może tylko muł. Ale Lindberg powiada, że teoria statku nie bardzo pasuje, bo obiekty mają niezwykle duże rozmiary.

Więcej na ten temat można przeczytać na stronach CNET News.

 

Sprzęt elektroniczny przestaje pracować w pobliżu UFO w Bałtyku

Zespół Ocean X badający obiekt o kształcie UFO na dnie Morza Bałtyckiego twierdzi, że ich sprzęt elektroniczny przestaje pracować, gdy zbliżą się na 200 m. Zawodowy nurek Stefan Hogerborn, który jest członkiem zespołu  Ocean X, powiedział, że niektóre z ich aparatów fotograficznych i telefonów satelitarnych odmawiały pracy, gdy znajdowali się bezpośrednio nad obiektem, ale zaczynały działać zaraz po odpłynięciu.

„Wszystko elektryczne – także telefony satelitarne – przestawało działać, gdy byliśmy nad obiektem” – cytuje go gazeta Daily Mail. „Odsunęliśmy się na około 200 m i wtedy urządzenia ponownie włączały się, a gdy znów wróciliśmy nad obiekt, one przestały działać” – powiedział. Nurek Peter Lindberg przyznał: „Doświadczyliśmy rzeczy, których nie mógłbym sobie wyobrazić. W zespole jestem największym sceptykiem, jeśli chodzi o te rozmaite teorie. Byłem przygotowany znaleźć tu po prostu klif, odsłoniętą skałę lub zwał mułu, ale nie było to nic z tych rzeczy. Muszę więc przyznać, że jest to dla mnie nowe doświadczenie” – powiedział.

„Jestem na sto procent przekonany i wierzę, że w maju ubiegłego roku znaleźliśmy coś bardzo, bardzo wyjątkowego” – powiedział członek zespołu Dennis Asberg.

Na załączonym zdjęciu widać doskonale proste linie i kąty w materiale gładkiej struktury obiektu. Z prawej strony u dołu znajduje się nurek.

Linie mogą być skutkiem naturalnych czynników, ale wyglądają na dzieło człowieka. Rowki mają szerokość 1 – 1,5 m i głębokość 0,5 – 1,5 m. Dysk ma kształt pełnego koła o obwodzie 180 m z kupulastą zewnętrzną stroną. Obiekt ma rozmiar 200 stóp i kształt grzyba z grubą nóżką i kapeluszem o grubości czterech metrów wiszącym na wysokości 12 m nad otaczającym dnem morza.

Na szczycie obiektu zwracają uwagę formacje pod kątem 90 stopni, które wyglądają na przejścia lub ściany, oraz coś co przypomina schody.

Na tej kopule znajdują się kamienne okręgi, niczym „paleniska” z twardymi niemal stopionymi kamieniami, każdy o średnicy kilku cali, niczym 4 lub 5 pereł w naszyjniku w różnych układach na szczycie kopuły. Czy jest to meteoryt, baza U-bota, a może UFO?

„Zespół Ocean X wykonał pewną liczbę zdjęć, takich jak te z 'omszonymi' skałami, które otaczają otwór w kształcie jaja w środku obiektu. Nie mam pojęcia, co one znaczą. Jest tam też pas, o długości 985 stóp, jakby ślad poślizgu albo płaska ścieżka w dół zbocza na dnie morza, na której końcu znajduje się ten obiekt.”

 

Zimne morza ... zimne lądy

To zdjęcie zostało zrobione nad lodowcami Patagonii 23 listopada 2009 r. [dzień i miesiąc urodzin Śri Sathya Sai Baby]. Hmmm, pomyślałam, że 'góra' zrobiła nam mały żart, dając to zdjęcie wykonane w tym dniu.

 

 

Mamy już egzemplarze mojej drugiej książki pt. Alcheringa, When the ancestors were first created. Miło nam zaoferować promocyjnie dwie książki za 20,00 dolarów australijskich: Alcheringa, when the first ancestors were created oraz The Book of Love, by a Medium.

Prześlijcie mi zamówienie ze strony Book Order a ja wam odpiszę.

 

 

Wielu ludzi doznaje różnych przeżyć. Zapraszam wszystkich do modlitwy, za tych wszystkich, którzy cierpią w tych czasach przemian. Czas zdaje się przyśpieszać (co potwierdził Kosmiczny Sai Baba) ...

Tak więc, nie powinniście myśleć, że brakuje wam czasu, lecz raczej że zmienia się czas, który zestrajacie z tym Wymiarem, w którym teraz jesteście. Możecie odczuć – czujecie ... że wszystko pędzi – nawet młodzi ludzie mówią, że nie mają czasu na zrobienie wszystkiego, co chcą.

... a świat w całości składa się z wibracji. Pielęgnujmy wzniosłe myśli i ślijmy wibracje miłości wszystkim w potrzebie. Przypomnijmy afirmację, której ludzie naszych czasów tak potrzebują:


Jestem Czystym Światłem Świadomości

Przenikającym wszędzie

i prowadzącym każdego w Światło Boga.

Niech będą z wami Błogosławieństwa i Uniwersalna miłość. Val.Źródła zdjęć: NASA Goddard and Video, National Oceanic and Atmospheric Administration, Angela Micol / Google Earth, Reuters - Luke MacGregor - The Sun August 5th, Listrocket, CNN News, National Snow and Ice Data Center

 

Materiał zaczerpnięty z innych stron internetowych nie koniecznie jest wspierany przez Valerie Barrow czy jej witrynę. Materiały z innych stron są reprodukowane tutaj dla wygody czytelnika. Obrazy i opisy NASA są użyte za pozwoleniem i zgodnie z NASA Photo Guidelines.